Okyanus Fırçalı Araç Yıkama

Okyanus, Fırçalı araç yıkama makinaları modelimizde 2 dikey ve 1 yatay olmak üzere 3 adet fırça bulunmakta olup, kullanımı ve bakımı oldukça kolay, işletim sarfiyatları çok düşük ve maliyetleri uygun olduğundan dolayı hizmet verdiğimiz geniş pazarımız içerisindeki en çok tercih edilmekte olan modellerimizdendir. Özellikle modüler yapıda olması sayesinde de müşteri talebine göre opsiyonel aksesuarlarımız da kolayca monte edilebilmektedir.
“Swing Sisteme” göre tasarlanmış makinemizde, yan ve üst fırçalarda elektronik ve elektromanyetik emniyet sistemleri ile araç yüzeyinde fırça baskısı kontrollü, güvenli ve yumuşaktır. “Soft Start” ile fırça motorlarının yumuşak duruş ve kalkışı sağlanmıştır. Köprü hareketi bağımsız “Inverter Sistem” ile hız ve yük kontrolü emniyet altına alınmıştır.

Yıkanmakta olan araçlara hem şampuan (W-WD modeller) hem de cila (WD model) uygulayarak yıkama ve kurutma yapabilmektedir.
Fırçalı araç yıkama ekipmanlarımız birinci sınıf markalardan oluşturulmuş olup, tüm parçalar muhtemel elektrik çarpma riskini elemine etmektedir.
Okyanus X1 modeli PLC bilgisayar kontrollü olması ile değişik yıkama programları sunmasının yanı sıra farklı boyutlara sahip olan her türlü aracı (binek arabaları, jeep, van, yüksek minibüs 50NC, magirus gibi) mükemmel bir şekilde yıkar.

3 fırçalı OKYANUS X1 fırçalı oto yıkama, kullanımı kolay, bakım ve işletim maliyetleri çok düşük olduğu için en çok tercih edilen modellerdir.
Fırçalı oto yıkama emniyeti özellikleri ile 225-250 cm. genişliğe ve 240-350 cm. yüksekliğe kadar olan her türlü aracı (binek arabaları, jeep, van, yüksek minibüs, yeni tip magirus, 50 NC ve benzeri araçlar) mükemmel bir şekilde yıkar.

OKYANUS X1 fırçalı araç yıkama makinası “Swing Sisteme” göre tasarlanmışlardır (W 350 model arabalı Swing sistemlidir). Yan ve üst fırçalarda elektronik ve elektromekanik emniyet sistemleri ile araç yüzeyinde güvenli. yumuşak ve kontrollü fırça baskısı ve “Soft Start” teçhizatı ile de fırça motorlarının yumuşak duruş ve kalkışı sağlanmıştır. Köprü hareketi bağımsız “Inverter Sistemi” ile hız ve yük kontrolü sağlanmış olarak emniyet altına alınmıştır.
OKYANUS X1 model makinamız da diğer modellerimiz gibi modüler yapıda olduğundan isteğe bağlı opsiyonel aksesuarlarımızın makina üzerine ekstra yer kaplamadan, kolayca monte edilmesi mümkündür.

01

Modern
Tasarım

En güncel makina tasarımı ve teknolojisi
02

Kalite
Güvence

Üstün kaliteli malzemeler ile güven sağlıyoruz
03

Sorunsuz
Hizmet

Deneyimli servis ağımız ile sorunsuz hizmet sağlıyoruz

Genel Özellikler

Fırçalı Araç Yıkama Makinası Standart Teçhizatlar

 • OKYANUS model makinamız da diğer tüm modellerimiz gibi ileri teknoloji ile korozyona dayanıklı malzemelerden (paslanmaz çelik, alüminyum, plastik vb.) üretilmiş ve konstrüksiyon sıcak daldıma galvaniz uygulandıktan ve fosfat i kaplandıktan sonra elektrostatik toz boya ile kaplanarak fırınlanmıştır.
 • PLC bilgisayar kontrollü olup farklı yıkama programları ile araçlara istenilen yıkama işlemini yaptırmak mümkündür.
 • Fırça, redüktör, pnömatik ve elektronik malzemeler birinci sınıf markalardan temin edilmektedir.
 • Yıkanan araç sayısını gösteren numaratör mevcuttur.
 • Düşük voltajlı elektrik ekipmanları ile donatılmışlardır.
 • Araçlara hem şampuan (W – WD modeller) hem de cila (WD model) uygulayarak yıkama ve kurutma yapar.
 • Rüzgardan devrilmeyi engelleyici sistem mevcuttur.
 • Kablo ve hortum bağlantı direği standarttır.
 • Tüm kablo ve hortumlar havada olduğundan yerde muhtemel elektrik çarpmalarına karşı emniyetlidir.
 • Yan fırçalar, bakımı en kolay ve en ucuz, swing sistemine göre dizayn edilmiş olup aracın hem önünde ve arkasında, hem de yanlarında mükemmel yıkama yapar.
 • Kurulmalı (WD) modellerde yumuşak durma ve kalkma sağlayan invertör sistemi etkili kurutma için kurutma hızını azaltabilir.
 • Makinanın ve fırçaların yumuşak hareketlenmesini ve durmasını sağlayan soft start sistemi ile dişli kutularının ömrü arttırılmıtır.
 • Arabalı dik fırça Grubu-Power relays (Güç Kontrol Röleleri) Kontrollü dik fırça sistemi ile farklı tipteki araç yüzeylerinde çok hassas yıkama sağlanır (W 350 Modeli)
 • İstenmesi halinde üst anten hizasında fırçayı geri dondürme programı uygulanabilir.
 • Üst fırçanın güç kontrol röleleri ile elektronik fırça baskı kontrolü yapılmaktadır.